Bazıları

Bazı insanlar vardır başınıza iyi bir şey geldiğinde hiçbir şey olmamış gibi davranmayı seçer onlar. Çok sevindim demezler, sizin adınıza mutlu olmazlar, tebrik etmezler…Yüz yüze gelseniz bile öyle bir şey olmamış gibi yaparlar, tek bir kelime etmezler başınıza gelen o güzel şeyle ilgili…Hoşlanmazlar sizinle ilgili iyi haberler duymaktan ama başınıza kötü bir şey gelse sevinmezler de sanki. Olayı yaşanmamış kabul eder savunma mekanizmaları…Hoş, bunu bilinçli mi yaparlar bilinçsiz mi o kısmın vicdanı onlara kalmış ama o insana karşı hep bir ‘gardını alma’ duygusu sarar beni…Arkasında negatif başka anlamlardan doğan bir sebep midir bu? Art niyet var mıdır bu davranışlarda? Böylece “seni takmıyorum, her ne olduysa, her ne yaptıysan çok da önemli değil” mesajı mı vermeye çalışırlar kendilerince? Bu “yokmuş” gibi davranma modeli iyi geliyorsa onlara yapacak bir şey yok ama böylesi negatif duygularla baş etmek de zor olsa gerek!

“Bazıları” için 2 yorum

  1. Ben, kötü, beni sevmiyor dediğim insanları, görmezlikten gelen insanlara tercih ederim. Çünkü beni sevmiyor değimiz insanların duygularını ve davranışlarınızı tahmin edebiliyorsunuz. Oysa diğerleri… Görmezlikten gelmek ve yokmuş gibi davranmak, sosyal bir varlık olan insana yapılan en büyük kötülüktür. Araştırması bile yapılmış.:(

    Beğen

    1. Evet, kesinlikle katılıyorum size! Görmezden gelen ve yokmuş gibi davranan insanların griliği beni inanılmaz rahatsız ediyor.Bu arada araştırmayı okumak isterim.

      Beğen

Siz Ne Düşünüyorsunuz?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s