Babalar ve Oğullar

Doruk’a “Bugün Babalar Günü Doruk” dedim. “Babaalar Günü müü?” diye cevap aldım. Genelde aklına yatmayan anlayamadığı bir şey olduğu zaman benim cümlemi soru cümlesi şeklinde bana geri soruyor. Ee ne anlasın yavrucak. Ben yine de devam ettim; “Evet Babalar Günüüüü, hadi öpelim kutlayalım babayı…”

Sonra düşündüm ki hani Doruk’un şansı olsa da babasına bir şeyler yazabilseydi şimdiki haliyle neler yazardı, neleri dile getirirdi… İşte bu mektup 2 yaş 8 aylık oğlundan babasına bu düşünceyle yazıldı;

Babacığım,

Baabaaa, şimdi bugüün pazaa(pazar) sabahı ya annee uyusun biz seninle logo oynayalım mı? Sen bana uçak yapaa mısın?

Baba, ben seni çok seviyouum.Seninle oyun oynamak çok zevkli… En çok da senin ayabanı kullanmayı seviyoyum. Sen ayabayı park etmeden koltuğumdan kalkamam mı? Nedeen?Park edince koltuğumdan kalkabiler miyim? Söyley misin? Nedeen? Ayaba durunca ben kucağına otuyup diyeksyon (direksiyon) çevirip arabayı payk(park) edebiler miyim? Ben ayabanın motorunu sormuştum sen bana ayabanın önünü açıp motoru göstey miştin mi? Bi daha bakabiler miyim? Anne beni kucağına alsın, sen ayabayı çalıştıy ben motora çalışıyken bakıyım. Olar mı? Bi de yedek pastik (yedek lastik) neede (nerede) duruyor onu da gösteyiy misin?

Hafta sonu olunca paya (para) atmalı arabalara gidelimmm ama sen beni iş makinası olana götüy tamam mı baba? Öbürlerini çok semiyoum, iş makinası seviyoyum.

Annem “Bugün Babalar Günü” dedi. Seni öpüp kutlamamı söledi (söyledi). Babalar Günün Kutlu olsun babacım…

Sokakta yüyüyken beni omzunda taşıdığın, kongıyeden(kongreden) dönerken kocaaman bi iş makinası aldığın, evdeki elektiyikli ev aletlerini incelememe ve seninle birlikte kullanmama izin veydiğin(verdiğin), benimle tamircilik oynadığın ve dolabı tamiy edeyken benden yardım(!) istediğin, kaapuzun en güzel yerini bana ayırdığın, annemin ‘hayır’ dediği şeylere bazen boş bulunup ‘evet’ dediğin, benimle her pazar sabahı simit almaya gitiğin, legodan uçak, çöp arabası, vinç yaptıın(yaptığın) ve ben hastayken beni doktora götüyüp “geçicek” dediğin için teşekkür ederim.

İyiki sen babam olmuşsun.

Doduk Efe Diyik

Siz Ne Düşünüyorsunuz?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s