Her Gün Olan 5 Şey

Tamam, rutinleri severim ama bunları değiştirsem hayrıma olacak;

1)Tekme ve/veya ağlama sesiyle uyandırılmak:

Bir gün de öperek uyandır be evladım! Bir kere saçımı okşa, sarıl öp “anneciğim ben uyandım ama sen sakın kalkma, uyumaya devam et ben içeride oyuncaklarımla oynayacağım” de… Hiç mi mümkünü yok? En azından geceleri hiççç uyanmadan, kafama gözüme patlatmadan deliksiz uyu da ikimiz de gün yüzü görelim….

2) “Bugün Ne Giyinsem?!” diye tüm dolabı aşağıya indirmek:

Bu madde ben kendimi bildim bileli vardır. Bütün dolabı bir kez dener, her seferinde o denediğime göre ayakkabı çanta düşünür sonra muhtemelen ilk denediğim kıyafeti giyer çıkarım! İrdelemeyelim zira kendimle ilgili zor değişecek bir durum gibi göründüğünden direkt öbür maddeye geçelim…

3) Metroda trenin kapanmak üzere olan kapısından içeriye atlayamaMAK!:

İşe gidiyorum, yürüyen merdivenlerden yavaş yavaş iniyorum aşağıya… Tren geliyor, sesini duyuyorum ve birden depara geçiyorum, yürüyen merdivelerin sol şeridinden tepe taplak yuvarmak pahasına da olsa uçarak iniyorum aşağı ve yine aynı sahne; trenin kapıları kapanmak üzereyken yetişiyorum! İkilemdeyim; oraya kadar koşmuşsun hemen içeri atla di mi!? Yok ben o kapanan kapıların arasından son bir hamle ile içeriye zıplayamıyorum bir türlü!

4) Sabah kahvaltısında kendime ne alsam diye düşünüp sonuçta hiçbir şey almadan ofise gelip mısır gevreği yemek:

Her sabah simit sarayının önünden geçerken, güzel kokular burnuma burnuma geliyor. İrademe hakim oluyorum ama her sabah da mısır gevreği yenmez ki ya!

5) Çocuğu uyuturken uyuyakalmak, diş fırçalayıp geri yatmak için kalkıp bütün evi kırklamak:

Paşamız hem annesini hem babasını yanında istiyor uyurken! Eee kabahat bizde tabii, vaktiyle he demişiz yatmışız yanına… Hal böyle olunca paşamız uyuyor uyumasına ama biz de onunla birlikte uyuya kalıyoruz. Sonra bir uyanıyorum ışıklar açık, bazen televizyon çalışıyor biz topluca uykudayız. Hadi diyorum dişimi fırçalayayım ben de yatayım. Işığı kapatırken salondaki meyve tabağına takılıyor gözüm. Onu mutfağa götüreyim diyorum ki mutfağa girdiğime gireceğime bin pişman oluyorum zaten! Neyse mutfaktan çıkıyorum bu sefer hadi antredeki şu oyuncağı da yerine kaldırayım diye paşamızın odasına giriyorum..Böylee böyle geçiyor mu sana 1 saat! Yok neymiş ben dişimi fırçalayıp hemen yatacakmışım!

6 Replies to “Her Gün Olan 5 Şey”

 1. Valla 2-3-4 için bilmem ama 1 ve 5 için yorumlar:
  1. 13 yaşında bile hala “Anneeeee, hadi kalk” diyorlar. Moral bozmak gibi olmasın.
  5. Anne olunca hep aynı galiba.

  bu arada 2ye de bir şey diyeceğim. önceden, sanırım Başak saplantısı, 5 günlük kıyafet, takılar dahil pazardan hazır edilirdi. Şimdi Talya Hanım ne derse onu giyiyoruz. That’s life!

  Beğen

  1. 1. madde bildiğim ama duymaktan hoşlanmadığım acı gerçek:/ 2. madenin çözümü de bir kız çocuk sahibi olmaktan geçiyor o zaman. Geçenlerde Doruk giydiğim kıyafetin rengini beğenmemiş “bunu çıkar anne çıkarr” diye tutturdu. Onca uğraşıp giyinmişim niye aklımı karıştırıyorsun evladım di mi :))

   Beğen

   1. O da aklını karıştırıyor bir başak kadınının. Haftalık hazırlamışım her şeyi. Al bunu giy diyince şaşırıyor insan. 🙂

    Beğen

Siz Ne Düşünüyorsunuz?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s