Gülme Komşuna Gelir Başına!

Karnım burnumda heyecanla Doruk Paşa’ yı bekliyoruz… Zannediyoruz böyle çocuk doğacak hayat lay lay lom geçecek. “Hadi uyusun” diyeceğiz uyuyacak, bezi kirlenince hemen değiştirip yenisini takacağız, o da bu arada hiç hareket etmeden ağlayıp sızlanmadan öylece bekleyecek bizi! “Hıh şimdi banyo vakti” diyeceğiz alıp yıkayıvereceğiz iki dakikada! Hani abarttım tabii bu kadar düşünmesek de yaşayacaklarımız hakkında hiçbir fikrimiz yok elbette!

Zaten hayat bana güzel o zamanlar… Yurt dışında yaşıyoruz, çalışmıyorum etmiyorum… Tek derdim gezmek tozmak, eğlenmek, arkadaşlarla buluşmak… Aslında kendime çok da haksızlık etmeyeyim okuldaki gönüllü işlerde çalışıyorum, “marketing” dersleri alıyorum, haftanın 3 günü okulum var vs…

Okuldan eve dönüş saatim tam Family Guy‘ın başladığı saate denk geliyordu. Kendime güzel bir yemek hazırlayıp televizyonun karşınında yemeğimi yemeğe bayılırdım. İşte öyle günlerden bir gün şu aşağıda izleyeceğiniz sahneye saatlerce güldüğümü, “hoh hohhh aman ne komik, nereden bulmuşlar bunu ya harika!!!” dediğimi ve hatta sırf komiklik olsun diye aynı diyaloğu sürekli Devrim’in ismini tekrarlamak süretiyle kendisine uygulayıp onu çok sinir edip aynı zamanda da güldürdüğümü gayet net hatırlıyorum. Günlerce aramızda espri konusu olmuştu bu diyalog… Hatta bir ara Family Guy’ın fragmanı olarak bu bölümü kullanıyorlardı. Kanal değiştirirken filan denk gelirsem hiç kaçırmaz sanki ilk defa izliyormuş gibi yeniden izler gülerdim….

Eee insana sorarlar di mi; “Ee be kadın karnın burnunda iken sen bunlara nasıl gülüyorsun?! Bir gün bunları sen de yaşayacaksın o zaman neye güleceksin peki!?” diye. Hani derler ya “ben onu filmlerde olur sanmıştım” diye ben de bu diyalogları çizgi film karelerinde olur sanmıştım! Bizzat yaşayacağımızı hiçççç mi hiçççç düşünmemiştim. Ben bu çocuk milletinin gerçekten böyle, yani bu derece ısrarlı olabileceklerini düşünmemiştim!!!! Ama gel gör ki aynen öyleymiş! Şimdi bizzat kendi evimde bizzat kendim baş rolde olarak bu tarz diyalogları yaşıyoruz sevgili oğlumla, kendisi tutturduğu konu her ne ise işte bu derece ısrarlı!

Atalarımızın bu tarz durumlar için söyledikleri bir söz hali hazırda mevcut zaten bu sebeple lafı fazla uzatmaya gerek yok; “Gülme komşuna gelir başına!” Atalarımız bir kere de yanlış bir şey dese şaşacağım zaten, bir insanın her sözü mü doğru olur kardeşim!

12 Replies to “Gülme Komşuna Gelir Başına!”

  1. Hah ben de onu düşünüyorum şu ara… 2 çocuk büyük olay! Hakkımda kısmına ..”2 çocuk sahibi daha olmak..” yazmışım ya, bu kısmı “…tecrübelerine istinaden 3 çocuk fikrinden tek çocukla kalmayı yeğeledi..” şeklinde değiştirsem mi acaba

   Beğen

 1. SANKİ BİRAZ DAHA BÜYÜYÜNCE SORUNLARI KALMAYACAK MI ? ONLAR ÇOCUKLARIMIZSA…HEP PROBLEMLERİ OLACAK VE ÖMÜR BOYU BU BÖYLE DEVAM EDECEK… BİZ DE ONLARI HEP KÜÇÜK GÖRECEĞİZ… İSTERSEN ANNENE SOR.. BÖYLE DEĞİL Mİ ? HİÇ UNUTMAM.. BEN 55 ( ELLİ BEŞ ) YAŞINDAYKEN , BİR GÜN RAHMETLİ ANNEM..” DUR BAKALIM…NE BİLİYORSUN Kİ… DAHA ÇOCUKSUNUZ ” DEMİŞTİ DE..NE CEVAP VERECEĞİMİ ŞAŞIRMIŞTIM… HAYAT BÖYLE….

  Beğen

  1. :))) 55 yaşında bile durum böyle diyorsun yani Gökçin Abi :))) Annem de ne zaman Ankara’ya gitsem beni 20 yaşındaki kızı zannediyor, “geç oldu bu saate taksiye binemezsin” diye arkadaşlarımla buluşmama izin vermediğini biliyorum!:))))

   Beğen

   1. :)) Yorumlara mı güleyim, yazıya mı, videoya mı bilemedim valla. Alem bu anneler. Çocukken yapılanların intikamını böyle alıyorlar demekki. Bir de eklemek isterim, iki çocuk gerçekten zor. Ama ben de üçüncüyü isteyenlerdenim. Yani iflah olmayanlardan. 🙂

    Beğen

Siz Ne Düşünüyorsunuz?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s