Karnım burnumda heyecanla Doruk Paşa’ yı bekliyoruz… Zannediyoruz böyle çocuk doğacak hayat lay lay lom geçecek. “Hadi uyusun” diyeceğiz uyuyacak, bezi kirlenince hemen değiştirip yenisini takacağız, o da bu arada hiç hareket etmeden ağlayıp sızlanmadan öylece bekleyecek bizi! “Hıh şimdi banyo vakti” diyeceğiz alıp yıkayıvereceğiz iki dakikada! Hani abarttım tabii bu kadar düşünmesek de yaşayacaklarımız hakkında hiçbir fikrimiz yok elbette!

Zaten hayat bana güzel o zamanlar… Yurt dışında yaşıyoruz, çalışmıyorum etmiyorum… Tek derdim gezmek tozmak, eğlenmek, arkadaşlarla buluşmak… Aslında kendime çok da haksızlık etmeyeyim okuldaki gönüllü işlerde çalışıyorum, “marketing” dersleri alıyorum, haftanın 3 günü okulum var vs…

Okuldan eve dönüş saatim tam Family Guy‘ın başladığı saate denk geliyordu. Kendime güzel bir yemek hazırlayıp televizyonun karşınında yemeğimi yemeğe bayılırdım. İşte öyle günlerden bir gün şu aşağıda izleyeceğiniz sahneye saatlerce güldüğümü, “hoh hohhh aman ne komik, nereden bulmuşlar bunu ya harika!!!” dediğimi ve hatta sırf komiklik olsun diye aynı diyaloğu sürekli Devrim’in ismini tekrarlamak süretiyle kendisine uygulayıp onu çok sinir edip aynı zamanda da güldürdüğümü gayet net hatırlıyorum. Günlerce aramızda espri konusu olmuştu bu diyalog… Hatta bir ara Family Guy’ın fragmanı olarak bu bölümü kullanıyorlardı. Kanal değiştirirken filan denk gelirsem hiç kaçırmaz sanki ilk defa izliyormuş gibi yeniden izler gülerdim….

Eee insana sorarlar di mi; “Ee be kadın karnın burnunda iken sen bunlara nasıl gülüyorsun?! Bir gün bunları sen de yaşayacaksın o zaman neye güleceksin peki!?” diye. Hani derler ya “ben onu filmlerde olur sanmıştım” diye ben de bu diyalogları çizgi film karelerinde olur sanmıştım! Bizzat yaşayacağımızı hiçççç mi hiçççç düşünmemiştim. Ben bu çocuk milletinin gerçekten böyle, yani bu derece ısrarlı olabileceklerini düşünmemiştim!!!! Ama gel gör ki aynen öyleymiş! Şimdi bizzat kendi evimde bizzat kendim baş rolde olarak bu tarz diyalogları yaşıyoruz sevgili oğlumla, kendisi tutturduğu konu her ne ise işte bu derece ısrarlı!

Atalarımızın bu tarz durumlar için söyledikleri bir söz hali hazırda mevcut zaten bu sebeple lafı fazla uzatmaya gerek yok; “Gülme komşuna gelir başına!” Atalarımız bir kere de yanlış bir şey dese şaşacağım zaten, bir insanın her sözü mü doğru olur kardeşim!