Etiketler

,

Çocuktan sonra ya seneler daha bir hızlı geçmeye başladı ya da ben artık zaman kavramımı iyice yitirmeye başladım?! Bizim oğlan bir kaç ay sonra 3 yaşında oluyor! Daha yeni doğmamış mıydı bu çocuk? Ayrıca ben neden tam da yaşlılar gibi kendimi böyle sorular sorarken ve “zaman çabuk geçiyor” muhabbeti yaparken buluyorum!?? alalalaa…

Neyse söyleyeceğim şu ki Doruk’un artık kocaman bir çocuk olduğunu görmek, onunla sohbet etmek, “Annee, aklıma bir fikiii geldi!” ya da ” Peki, bununla oynamaya ne dersin!?” gibi büyümüş konuşmalarını duymak çok keyifli!

3 yaşı ile birlikte hem Doruk için hem de bizler için yeni bir dönem başlıyor… Böylece evimizin yeni bir krizi var artık! ya da benim krizim de diyebiliriz, zira kocam bu konuda oldukça sakin davranıyor; eve yakın, bizim kriterlerimize uyan iyi bir okul bulacağımıza emin ama ben tam bir panik atak halindeyim. “Hangi okul olacak?” sorusuna cevap bulabilmek için çalışan her anne gibi hafta için mümkün olmayan vaktimden vakit yaratıp kapı kapı okul dolaşıyorum şu ara.

Tabii öncesinde biraz çalıştım bu konuya. Okullara gidip görüşmeden önce internet üzerinden araştırma yapıp bir çok yazı okudum. En çok da Blogcu Anne’nin Anaokulu ararken dikkat edilmesi gerekenler isimli yazısı çok yardımcı oldu. Sonra oturdum kendime bir excel listesi oluşturdum. Listeye aradığım kriterleri girdim ama çok detaylandırmadım açıkcası. Basit ve sade bir liste olsun istedim. Şimdi o listeye gittiğim veya gitmeyi planladığımız okulları, okulların nereye bağlı olduğunu, görüştüğüm kişileri, okul saatlerini, fiyat bilgisini ve en son olarak da kararımı “evet”, “hayır” diye yazıyorum. En sonunda oturup “evet” olanları değerlendireceğiz. Hoş zaten şu anda kadar sadece bir tane evet var listemde ama onun da saatleri uymuyor. Çünkü okul saat 17:00’da bitiyor oysa ben işten 18:00’da çıkıyorum!

Bugün umutsuzluğa kapılmışken bulduğumuz başka bir okulun kurucusu ile yaptığım telefon görüşmesi beni biraz ümitlendirdi… Bunu söylemek için çok çok erken olsa da telefonda aldığım cevaplar kulağıma hoş geldi ve umut bağladım bu okula… Bu hafta okulu görmeye ve kurucusuyla tanışmaya gideceğim. Hani bazı insanları hiç görmeden sadece telefondaki konuşmanızla seversiniz ya, işte ben de sevdim sanki bu okulun kurucusunu… Bakalım neler olacak… Artık hayatımız değişiyor hissediyorum…